Sita przemysłowe to narzędzia, które wykorzystywane są w kopalniach piachu czy przemyśle stalowym, umiemy je także spotkać w recyklingu. Sita rolnicze jak sama nazwa pokazuje wykorzystywane są one w gospodarstwie, a konkretnie w urządzeniach takich jak kombajny. Jego podstawowym zadaniem jest oczyszczenie zebranych ziaren. Właśnie taką alternatywę dają sita rolnicze. Zasada funkcjonowania wydaje się prosta. Strumień powietrza uzyskiwany przez wentylator przechodzi przez sita od ich dolnej ściany oraz unosi ze sobą część plew oraz niewielkich kawałków słomy, z jakimi połączone jest na tym etapie ziarno. Resztki wraz z oczyszczonymi nasionami wychodzą na niskie sito. Kiedyś sita rolnicze były stworzone wyjątkowo praktyczne są one stosowane do tej pory. Były to sita rolnicze otworowe. Ich wielkość ma szereg otworów o właściwej średnicy, poprzez jakie oczyszczane są nasiona. Ich istotna zaletą jest praca kiedy zbiory są mokre, nie zatrzymują się, ale ich dużą wadą jest kiepska jakość przesiewania. Dzisiaj umiemy je jeszcze spotkać, ale zwykle jako sito dolne. Innym typem są sita szczelinowe, jakie są trwałe na wszelkie obciążenia.

Rzetelną informacją jest to, że sita szczelinowe posiadają szeroki kręg profili oraz parametrów, co ma istotny nacisk na prawidłową filtrację, separację i klasyfikację cieczy i ciał stałych. Sita szczelinowe potrafią być zgrzewane na okrągło albo na płasko. Wykonywane są z drutów profilowych z dużej jakości stali nierdzewnej. Tego typu sita szczelinowe są:

  • Doskonale równa powierzchnia
  • Duża precyzja wykonania
  • Zwiększona efektywność i dokładność separacji,
  • Zdolność do samoczyszczenia się

Przed ich nabyciem warto zwrócić się do specjalnej firmy, która dobierze dobre sita ze stali nierdzewnej do naszej maszyny. Ważną zaletą sita ze stali nierdzewnej https://indasto.com/pokaz-produkt/sita/7 jest duża trwałość na korozję, dzięki czemu dobrze sprawdza się w trudnych warunkach. Możemy je dostać w splocie prostym lub skośnym. Sita ze stali nierdzewnej potrafią mieć splot ciasny jak również szeroki. Ten pierwszy idealnie sprawdzi się przy bardzo niewielkiej frakcji, jaką pragniemy przesiać. Ponadto umożliwiają one także filtrację cieczy i gazów. Sita ze stali nierdzewnej potrafią być wykorzystywane w:

  • przemyśle gazowym i naftowym
  • przemyśle chemicznym
  • górnictwie
  • przemyśle energetycznym
  • przemyśle gazowym

Sita rolnicze jak i sita szczelinowe potrafią być wykonane ze stali nierdzewnej, jaka dzisiaj jest głównie stosowanym surowcem. Jak rozumiemy sita ze stali nierdzewnej maja różny przekrój potrafią być zgrzewane pod różnym kątem. Dlatego tak ważne jest by wybór ich do naszych spraw dokonał fachowiec. To on rozumie jaki rodzaj i do czego będą pasowały sita szczelinowe. Jaki typ maszyny rolniczej mamy i czy te istotne sita rolnicze będą do niej pasowały. Dlatego nie dokonujmy zakupów pochopnie. Nie są to tanie materiały, a przecież mają nam służyć przez dużo lat. Musimy wybrać tak, aby sita ze stali nierdzewnej były jak najlepiej dobrane do naszych spraw.